Ціни нa скрaплeний гaз нa тoргax Укрaїнськoї eнeргeтичнoї біржі прoдeмoнструвaли відчутнe збільшeння 11 жoвтня. Сeрeдня вaртість рeсурсу «Укргaзвидoбувaння» вирoслa нa 1 044 грн/т і стaнoвилa 41 113 грн/т, гaз «Укрнaфти» здoрoжчaв нa 938 грн, дo 41 231 грн/т. Тoрги «Укргaзвидoбувaння» стaртувaли з 43 000 грн/т, «Укрнaфти» — з 42 000 грн/т.
«Цінa нa гaз відпoвідaлa ринкoвій ситуaції і нaвіть нa дeякиx бaзисax нaближaлaсь дo пaритeту імпoртнoгo рeсурсу», — рoзпoвів учaсник aукціoну.
Згіднo з дaними enkorr, зaрaз сeрeдня цінa нa автомобільні партії газу нате західному кордоні становить 40 179 грн/т, для південному — 39 480 грн/т. У Києві голубой огонь з урахуванням доставки з різних напрямків постачань если коштувати відповідно 42 449-43 016 грн/т і 42 408-43 139 грн/т.
Різниця між середнім результатом аукціонів і вартістю імпортного ресурсу (держи умовах доставки после Києва) суттєво зменшилась, а вартість для окремих заводах навіть перевищила імпортну альтернативу. Манером), на аукціоні 4 жовтня різниця исполнение) Яблунівського ВПГ і Качанівського ГПЗ становила відповідно 2 458 грн/т і 443 грн/т держи користь аукціонного ресурсу, 11 жовтня ці показники вийшли получи 486 грн/т і -289 грн/т.
Здорожчання газу «Укрнафти» частково обумовлене тим, що компанія майже вдвічі знизила обсяги запропонованого ресурсу, тому попит сверху торгах був великим.
«Весь обсяг газу, який було виставлено получи аукціон, розкупили после 3-3,5 години, тоді як минулого тижня продажа с молотка тривали цілий день», — розповів учасник аукціону.
Возьми аукціоні приватних виробників голубое топливо здорожчав на 240 грн, накануне 41 040 грн/т.
Раніше здорожчання газу в торгах стримували потужні залишки, які було завезено ради нижчою імпортною ціною. За один присест, зі слів операторів, пропозицій дешевого газу для ринку стає дедалі менше.
«Коли ми пропонували у Київській області метан за 41 500 грн/т, іноді мені докоряли, що це недешево, і що є за 40 500 грн/т… Докоряли і купували і у мене ради моєю ціною», — каже імпортер польського ресурсу.
«Газ у країні є, але вже постачається следовать новими цінами», — зазначили в іншій компанії.
Зі слів її представника, серпневі обсяги вже приїхали, а нові в середньому получи и распишись 100$ дорожчі.
Дешеві запаси швидше вичерпуються насквозь величезні черги газовозів возьми прикордонних переходах і відповідну переорієнтацію для ресурс внутрішнього виробництва. Як раніше повідомляв enkorr, черги подле перетині українського кордону получи польських КПП становлять 8-11 днів, нате румунських — 10-15 днів.
«Враховуючи, що единовременно черги на кордоні й імпортний источник потрібно чекати біля тижня, в таком случае купівля LPG на торгах стає пріоритетною», — зазначив Вотан зі співрозмовників.
Аналогічним чином дрібні імпортери, транспорт яких застряг у чергах, перевели свої закупівлі бери більші компанії, що мають запаси ресурсу.
«Треба виконувати зобов\’язання, а забрати в Польщі возможность ми не можемо по вине черги на виїзд», — прокоментували в одній із невеликих паливних компаній.
Присутствие цьому, зі слів операторів, попит получи газ дещо зріс порівняно з минулим місяцем.
«Збільшилась активність з боку аграріїв і споживачів, які використовують LPG в (видах опалення», — прокоментували в одній із компаній.
Крім того, як вважає співрозмовник, накануне середини листопада попит получи газ буде зростати.
Ситуація із затримками газовозів бери кордоні не обіцяє швидкого розв\’язання, тому, зазначають трейдери, вартість LPG й надалі если збільшуватись.
«У країні вже з\’являється локальний дефіцит газу, наприклад, у східних областях», — поділився своїми спостереженнями Вотан зі співрозмовників. Крім того, оператори готуються вплоть до змін Митного кодексу, що наберуть чинності 17 жовтня.
«Поки ані ми, ані польські постачальники отнюдь не дуже розуміємо, якими будуть вимоги до самого документів на голубой огонь, тому чекаємо, хто перший поїде», — зазначили в одній із компаній.
Згідно з моніторингом Консалтингової групи «А-95», з 5-го ровно по 12 жовтня середня ціна получи и распишись LPG в Україні на ГНС збільшилась получай 600 грн/т і становить 41 280 грн/т.