Потреба у якісних пиломатеріалах змушує деревообробні майстерні, будівельні компанії та інші підприємства шукати надійний ринок деревини. З 2021 року в Україні зручними майданчиками, на яких дозволена торгівля лісом, є товарно-сировинні біржі.
Українська універсальна біржа має відповідні дозвільні документи (державну ліцензію), великий досвід роботи на вітчизняному ринку та бездоганну ділову репутацію. На біржових торгах можна придбати пиломатеріали (з хвойних та листяних порід) із сертифікатами якості.
Зручний сервіс УУБ
На порталі https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupyty-pylomaterialy-v-zakarpatti-za-dostupnoyu-tsinoyu-na-uub/ можна знайти актуальні новини галузі, рекомендації фахових аналітиків та іншу корисну інформацію для учасників ринку лісу.
Сайт Української універсальної біржі дозволяє пройти онлайн-реєстрацію та взяти участь у електронних торгах. Для цього необхідно сплатити оренду торговельного майданчика та зробити гарантійний внесок. Функціонал сервісу інтуїтивно зрозумілий початківцям, які планують вперше купувати пиломатеріали на біржовому аукціоні. Додаткова перевага – зручний формат торгів та прозоре ціноутворення.
Різновиди пиломатеріалів
Під час обробки пиляні матеріали можуть розділяти на дві чи чотири частини. Головна особливість такої сировини – наявність двох пласких паралельних сторін. До пиломатеріалів належать:
- дошки (обрізні, необрізні) – це найпопулярніший різновид, який має прямокутний переріз;
- пластини та четвертини;
- бруси та бруски;
- обаполи тощо.
Пиляні матеріали використовуються в будівництві, виробництві меблів. Також вони мають стабільний попит у гірничій галузі. З пиломатеріалів будують альтанки, роблять каркаси та настили, двері та вікна.
Переваги пиляних матеріалів для різних галузей народного господарства
Своєчасна доставка пиломатеріалів забезпечує стабільну роботу виробництва. Компанії активно купують ліс через низку переваг.
- Зручність обробки. Досить міцна сировина піддається свердлінню, шліфуванню. Вона добре тримає елементи кріплення.
- Різноманіття параметрів. Можна придбати матеріали різної товщини, довжини, форми. Це значно спрощує подальшу обробку та знижує собівартість продукції.
- Екологічна безпека. Дерево можна використовувати для оздоблювальних робіт у будь-яких приміщеннях (лікарнях, дитячих садочках тощо).
- Привабливий зовнішній вигляд. Після обробки текстура дерева має естетичний вигляд, який зберігається протягом тривалого терміну експлуатації.
- Досить високі показники міцності.
Ціноутворення на торгах Української універсальної біржі
Стартову вартість для аукціону пропонує виробник. Це може бути деревообробне підприємство, лісозаготівельне господарство. Учасники торгів пропонують власні ціни з урахуванням кроку аукціону. В результаті укласти угоду може той, хто надасть оптимальну пропозицію.
Гарантом при укладанні угоди виступає біржа. Дізнатися про проведення наступного аукціону можна в розділі «Календар торгів». Зареєстровані учасники отримують інформаційну розсилку.